AV TÜFEĞİ TAMİRİ:

Firmamız YABANAV olarak her türlü yerli veya avrupa tüfeklerin tamir bakım ve onarımını en hızlı, en hesaplı, en kaliteli olarak siz değerli müşterilerimizin tüfeklerini tamir etmektedir.

 YABAN AV yeni tüfekler sunmanın yanında siz değerli silah tutkunları ve  avcı kardeşlerimizin tüfeklerini de, kaliteden taviz vermeden deneyimli ustalarıyla yapmaktadır.Tamir kısmını 4 ana bölümde toplayabiliriz aşağıda detaylı olarak açıklamalar yapılmıştır.

 AV TÜFEĞİ TAMİR BAKIM BÖLÜMLERİ:

1-KAPLAMA:Av tüfeklerinin metal kısmdaki kaplamalarında zaman içinde çeşitli sebeblerden dolayı bozulmalar meydana gelmektedir.Bu bozulmalar zamanla karıncanmakta ve tüfeğe ciddi zararlar vermektedir.öncelikle bu zararı önlemek için tüm avcılarımızın yapması gereken avdan gelince mutlaka tüfeğinin bakımını ve en önemlisi silah yağı ile yağlanmasını tavsiye ederiz.kaplama yenilemesini en az 10 yılda bir yapalması tüfek ömrünü uzattığı kanıtlanmıştır.kaplama çeşitleri ise siyah krom, beyaz krom, nikel, eleksol, kamuflaj kaplama olarak uygulanmaktadır. atolye1

atolye2

 2-DİPÇİK (KUNDAK) :Dipçik bir av tüfeğinde en çabuk kırılan ve çizilen bir aksam olarak ilk sırada yer almaktadır.Ağaç olması kolay yıpranmasının tek sebebidir.Firmamız kırılan, bozulan, çatlayan dipçikleri değiştirmekle beraber kişiye özel dipçik yapımıyla siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Dipçiklerimizin tümü kaliteli fırınlanmış ceviz ağacından yapılmaktadır. İsteyen avcılarımıza özel desenli ve numaralı ceviz ağaçlarından size özel dipçik imalatı yapmaktayız.(2-3-4-5 nolu ceviz ağacı dipçiklrimiz.) mevcuttur.)

  atolye3atolye4

3-MEKANİK ARIZALAR:Av tüfeğinin içindeki parçaların zamanla aşınmasından ve kırılmasından dolayı çeşitli mekanik arızalar meydana gelmektedir.Firmamızca arızayı tespit edip varsa orjinal parçayı yoksa ustalarımız tarafından itina ile yapılan parçaları takmaktayız.

  atolye5

4-GRAVÜR:Tüm avcı kardeşlerimizin en çok sevdiği kısım kaybolmaya yüztutmuş bir sanattır.Firmamız bünyesinde 2 adet gravür ustamızmevcuttur.ustalarımız tecrübeli ve yıllardır bu işi yapan tam bir sanatkarlardır.

1-Metal aksamlar için gravür 2-ağaç aksamlar için gravür 3-altıngümüş kabartma gravürler 4-üç boyutlu kabartma gravürler olmak üzere çok çeşitli gravürler mevcuttur..

 atolye6